חוו"ד אקוסטית לאיכות הסביבה

הגשת חוו"ד אקוסטית סביבתית להיתר בניה

המשרד לאיכות הסביבה מציב בפני בעלי נכסים שרוצים לבנות בית, מפעל או בית עסק הנחיות רבות ובירוקרטיה מורכבת וארוכה עוד לפני קבלת היתר בנייה. לאחר מכן מבצעות ביקורות בשטח על מנת לוודא כי התכנון בוצע בהתאם לתכניות וחוו"ד אקוסטית. על מנת לעבור את התהליך בצורה בטוחה ומסודרת וללא עיכובים ותיקונים בתכניות מומלץ לפנות לחברה מתמחה ומנוסה שתלווה אתכם לאורך הדרך. חברת דרך ארץ הנדסה מתמחים במתן שירותים ופתרונות אקוסטיים בפריסה ארצית רחבה. אנחנו מלווים את לקוחותינו משלב התכנון הראשוני לקבלת היתר בנייה, דרך פיקוח במהלך הבנייה ועד לקבלת טופס 4. הצוות שלנו מונה מהנדסים, אדריכלים ויועצים במגוון תחומים שילוו אתכם לאורך כל הדרך.
אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם.

שאלות ותשובות

כחלק בלתי נפרד לקבלת היתר בניה לבניין מגורים, מבנה מסחרי, או כל מבנה אחר יש להגיש לרשות המקומית חוו"ד אקוסטית. תחילה יש לפנות ליועץ אקוסטיקה מנוסה ומקצועי שירכיב את הדו"ח בצורה מפורטת ביותר שלבסוף הוא מגיש את הדו"ח למשרד לאיכות הסביבה המקומי. רק בהגשת דו"ח מפורט העונה על הדרישות והתקנים ייבדק הדו"ח בעירייה או ברשות המקומית, במידה וישנן חריגות מהתקנים וההנחיות הדו"ח לא יעבור בדיקה ולמעשה לא יינתן היתר בנייה.חוו"ד אקוסטית לאיכות הסביבה זהו דו"ח אקוסטי מפורט המציג באופן מפורט את כל הדרישות והתקנות, מציג את התכנון על פי חוק ומראה את החישובים לרעש העלולים להיווצר לאורך הבנייה ובשימוש השוטף במבנה. הדו"ח מציג בנוסף גם את הרעשים שעלולים לחדור אל המבנה מהסביבה כמו כבישים, מסילות רכבת וכד'.היות וחוו"ד אקוסטית לאיכות הסביבה הינה חלק בלתי נפרד לקבלת היתר בנייה מומלץ לפנות ליועץ אקוסטיקה מנוסה ומקצועי עוד בשלבי התכנון הראשונים של הפרויקט על מנת שיוכל לתת פתרונות ומענה לתכנונו של האדריכל "בזמן אמת" ולא יהיה צורך לשנות תכניות בשלב מתקדם יותר שאלו עלולים להוות הוצאה כספית גדולה.
מעבר לסיבה שללא חוו"ד אקוסטית מאושרת לא יינתן היתר בנייה ובלעדיו לא ניתן להתחיל בעבודות הבנייה או השיפוץ על פי חוק, הדו"ח מאפשר למשתמשי המבנה לאחר סיום עבודות הבנייה וקבלת טופס 4 ליהנות מאיכות חיים גבוהה יותר. מפגעי רעש שונים יכולים להיות מטרד מאוד גדול במיוחד כשמדובר במבנה מגורים, משרדי עובדים ולמעשה כל מבנה באשר הוא.חוו"ד אקוסטית מהווה מסמך רשמי ומחייב כך שאתם מוגנים על פי חוק מחדירה של רעשים בלתי סבירים לתוך חלל המבנה כמו כן גם לצד השני, אתם שומרים על הסביבה ודואגים כי רעשים מתוך המבנה לא יישמעו מחוצה לו בצורה מטרידה ובלתי סבירה.היות ומדובר במסמך רשמי ומחייב יש לפנות ליועץ אקוסטיקה מומחה ומנוסה בחישובי אקוסטיקה, המכיר את החומרים השונים שניתן לייעל את התכנון האקוסטי ומנוסה בהגשת חוו"ד אקוסטיות לאיכות הסביבה. ליווי של יועץ בעל ניסיון רב שנים שמכיר את כל ההנחיות והתקנים, מתעדכן בחומרים המתחדשים, מקצועי ושירותי. איש מקצוע שכזה יחסוך לכם הרבה מאוד כסף ולא פחות חשוב הרבה מאוד כאב ראש. הוא ילווה את הפרויקט שלכם לארוך כל הדרך מהתנהלות מול אדריכל הפרויקט ומתן פתרונות אקוסטיים בתכנון הפרויקט, דרך הקבלנים השונים בשטח לפיקוח עבודות הבידוד האקוסטי המתקיימות על פי התכנון ועד התנהלות מול הרשויות המקומיות השונות לקבלת האישורים הנדרשים הן להיתר בנייה והן לטופס 4.
מחיר לחוו"ד אקוסטית לאיכות הסביבה משתנה בהתאם לסוג המבנה, גודלו וייעודו. בכל מבנה הרשות המקומית מעניקה למגיש הבקשה, קרי האדריכל, תיק מידע בו כוללים כל הדרישות של הרשות על מנת לתת לבעל הנכס או היזם היתר בנייה. האדריכל אינו בעל הסמכות לביצוע חוו"ד אקוסטית ועליו לקבל את הדו"ח מיועץ אקוסטיקה מוסמך והוא חבר באגודה הישראלית לאקוסטיקה.תיק המידע המתקבל מהרשות המקומית מותאם לסוג המבנה וייעודו לכן בכל רשות מקומית ולכל סוג מבנה ישנן דרישות ספציפיות שעל יועץ האקוסטיקה לבחון ולקיים על מנת לקבל את האישורים מהמשרד לאיכות הסביבה המקומי. יועץ בעל ניסיון רב המכיר את ההתנהלות והבירוקרטיה במשרדים השונים יחשב עבורכם את הנתונים על פי ההנחיות, יציג את הטבלאות והתכניות בהתאם לדרישות ויספק פתרונות לאדריכל הפרויקט בהתאם להנחיות המשרד לאיכות הסביבה.חברת דרך ארץ הנדסה בעלת ניסיון רב בהנפקת חוו"ד אקוסטית לאיכות הסביבה בעבור לקוחותיה השונים ברחבי הארץ ומללוה פרויקטים רבים משלב התכנון הראשוני לקבלת היתר בנייה ועד לאישור הסופי, טופס 4 או רישיון עסק. נשמח ללוות גם אתכם בתהליך הבנייה שלכם. אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם.
היות וחוו"ד אקוסטית לאיכות הסביבה נדרשת על מנת לקבל היתר בנייה לכל פרויקט בנייה חדשה וגם עבור בניינים קיימים שעוברים שיפוץ או הרחבה שנדרש מהם לקבלת היתר בניה טרם תחילת עבודות הבנייה מומלץ לפנות ליועץ מומחה עוד בשלבי התכנון הראשונים של התכנון לקבלת היתר בניה. החישובים של היועץ והעמידה בדרישות הרשויות המקומיות השונות מצריכות מהיועץ לתכנן בקפידה את סיבות הרעשים, עוצמת הרעשים ולהגדיר על פי חישובים אלו אם הרעש הינו ברמה סבירה או בלתי סבירה. במידה ונמצא כי הרעש בלתי סביר עליו להציע פתרונות חלופיים שיעניקו למבנה דו"ח אקוסטי מאושר על פי התקנים וההנחיות. מומלץ לפנות ליועץ אקוסטיקה מוסמך, מקצועי ושירותי, היות ועליו לעבוד בשיתוף פעולה עם יועצים נוספים, קבלנים, אדריכל בשלב התכנון ולאחר מכן בשטח הפרויקט. יועץ מומחה ושירותי ילווה את הפרויקט שלכם לאורך כל הדרך ובסופו של תהליך יאשר את ביצוע העבודות בשטח בהתאם לתכנון וכך לקבל טופס 4 במהירות ובקלות. התחלתם פרויקט ואינכם מרוצים מהיועץ שליווה את הפרויקט שלכם עד כה? פנו אלינו ואנחנו נשמח לתת לכם את המענה לשאלותיכם וללוות אתכם בצורה בטוחה ויעילה להמשך הפרויקט ועד לקבלת טופס 4. אנחנו בדרך ארץ הנדסה מתמחים מעל 20 שנים בליווי ומתן שירותים הנדסיים ללקוחותינו בפריסה ארצית. הצוות שלנו מונה מהנדסים, אדריכלים ויועצים בתחומים שונים כשולם יחד מעניקים את השירות הטוב ביותר ללקוח תחת קורת גג אחת. אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם.

השאירו פרטים

תחומים נוספים

מהנדס אינסטלציה

מהנדס מים

נספח סניטרי

יועץ מיגון

פרשה טכנית

הידרולוג

תוספת בניה

נספח ניהול מי נגר

יועץ תשתיות

יועץ בטיחות

יועץ בטיחות אש

יועץ חשמל

יועץ אקוסטיקה

הנדסת כבישים

יועץ אינסטלציה מומלץ

מפות מילוט

תיק מפעל

נספח נוף

יועצי בטיחות

יועץ אבן

יועץ בנייה ירוקה

הסדרי תנועה

מתכנן אינסטלציה

תוכנית חשמל

מהנדסי תנועה

מהנדס קונסטרוקציה

יועצי בטיחות אש

מהנדסי בטיחות אש

הסדרי תנועה זמניים

נספח לניהול מי נגר

יועץ בטיחות לבריכה

פרשה טכניתלבריכה

רוחות והצללות

דו"ח מיקרו אקלים

צריכים אישור בטיחות לבריכה ?

אישור יועץ בטיחות

אישור כיבוי אש

אישור לפרגולה

אישור לפרגולה

אישור מחיצות למשרד הבריאות

אישור משרד הבריאות

הפחתת חיובי ארנונה ומיסים עירוניים

הצהרת רוחב בדרך גישה

השפלת מי תהום

זיהום מי תהום

חישוב כמויות בטון

חישוב כמויות להגשת חשבונית לקבלן

יועץ חניונים תת קרקעיים

נפקד ליועץ תנועה לתב"ע

יועץ תנועה וחניה לתב"ע

יועץ כיבוי אש

ייעוץ בטיחות אש בראשון לציון

יעוץ פרוגרמה לבניה

מהנדס מיזוג

סקר חי צומח

סקר אקולוגי

סקר סביבה לבניה ירוקה

סקר סיכונים

סקר עצים להיתר

פגיעה באיכות מי התהום

תכנון כבישים מהנדס כבישים

תכנון מעגלי תנועה

תכנון מערכות אוויר דחוס

תכנון מערכת סולארית

תכנון ערים

תיק פק"מ אבטחה

סקר אקוסטי לבריכה

תכנון כבישים ותנועה

יועץ בניה ירוקה

תכנון מתזים

תוכנית בטיחות

יועץ תנועה

יועץ כיבוי אש

תכנון חשמל

נספח תרמי

תכנון חניה

יועץ בטיחות בבניה

מהנדס תנועה

יועץ בריכה

תכנון חניון תת קרקעי

לקבלת הצעת מחיר

רוצה לקבל הצעת מחיר משתלמת?

קבל הצעת מחיר אונליין במהירות ונוחות
תפקיד מבקש ההצעה:
סוג הבניה:
העלאת קובץ תכניות/ גרמושקה:
תחום הייעוץ המבוקש: