לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
 054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000
073-374-4468

מה זה בנייה בת קיימא

בנייה ירוקה, או בנייה בת קיימא, היא התהליך של יצירת מבנים ושימוש במשאבים באופן שממזער את ההשפעה הסביבתית של תהליך הבניה והמבנה עצמו על הסביבה. בניה ירוקה היא מושג שמקיף הכל, החל משלבי התכנון הראשוניים ועד להריסה הסופית של בניין. בנייה ירוקה שואפת לצמצם את צריכת האנרגיה, השימוש במים וייצור הפסולת, כמו גם פליטות מזיקות מחומרי בניין ומוצרי בניין.

בנייה בת קיימא

מהי כוללת בנייה בת קיימא?

בנייה בת קיימא היא הפרקטיקה של יצירת מבנים ותשתיות אחראיות סביבתית וחסכוניים במשאבים לאורך מחזור החיים שלהם. זה כולל שימוש בחומרים הניתנים לחידוש, למחזור או לשימוש חוזר; מזעור פסולת; והפחתת צריכת האנרגיה. בנייה בת קיימא הופכת יותר ויותר חשובה ככל שהעולם מתמודד עם האתגרים של שינויי אקלים והידלדלות המשאבים. על ידי בנייה בת קיימא, נוכל לעזור להגן על הסביבה ולהבטיח שלדורות הבאים תהיה גישה לאותם משאבים שאנו עושים כיום. עם התכנון והביצוע הנכונים, בנייה בת קיימא יכולה להיות חלק מרכזי בבניית עתיד טוב יותר לכולם.

מהו יועץ לבניה ירוקה?

יועץ לבניה ירוקה הוא מישהו שעוזר להפוך מבנים לידידותיים יותר לסביבה. יועצים אלו מומחים ביעילות אנרגטית וחומרי בניין ברי קיימא, יועצים לבניה ירוקה עובדים עם אדריכלים, מהנדסים וקבלנים כדי להבטיח שפרויקטי בנייה חדשים יהיו ידידותיים לסביבה ככל האפשר. במקרים רבים, יועצים ירוקים אחראים גם על ביצוע מבחני אנרגיה ופיתוח אסטרטגיות להפחתת טביעת הרגל הפחמנית של בניין. כשהעולם מתמקד יותר ויותר במאבק בשינויי האקלים, תפקידו של היועץ הירוק הופך חשוב יותר ויותר. ככל שאנו שואפים לבנות עתיד בר-קיימא יותר, בעלי המומחיות לייעץ לנו כיצד לבנות ירוק יהיו הכרחיים. זו בדיוק הסיבה שלא כדאי להזניח תחום זה של יעוץ לבניה ירוקה, ולאפשר לפרויקט הבניה שלכם להיות איכותי, סביבתי, ומובדל משמעותית מפרויקטי הבנייה שמציעים המתחרים שלכם.

מה תפקידו של יועץ בנייה ירוקה?

יועץ בנייה ירוקה הוא אדם שעבר הכשרה בתחום של בנייה בת קיימא ועקרונות בנייה ירוקה. תפקידו של יועץ בנייה ירוקה הוא לייעץ ללקוחות כיצד לתכנן, להקים ולתפעל מבנים בצורה אחראית לסביבה. ליועץ בנייה ירוקה יש בדרך כלל רקע באדריכלות, הנדסה או מדעי הסביבה. בשנים האחרונות גובר הביקוש ליועצי בנייה ירוקה ככל שיותר ויותר אנשים הופכים מודעים לחשיבות הקיימות. יועץ בנייה ירוקה יכול לעזור ליזם, אדריכל או קבלן מבצע לחסוך כסף ומשאבים, תוך הפחתת השפעתם על הסביבה.

אם אתם מתכננים פרויקט בנייה, אולי אתם תוהים אם אתם צריכים לעבוד עם יועץ בנייה ירוקה. אמנם יש יתרונות רבים לעבודה עם יועץ בנייה ירוקה, אך ישנם גם מצבים שבהם ייתכן שלא יהיה צורך בכך. הנה כמה קווים מנחים שיעזרו לך להחליט אם עבודה עם יועץ בנייה ירוקה מתאימה לפרויקט שלך:

– אם אתם מתכננים פרויקט בנייה בקנה מידה גדול, בדרך כלל מומלץ לעבוד עם יועץ בנייה ירוקה. הם יכולים לעזור לך לנווט בתהליך המורכב לעתים קרובות של תכנון ובניית בניין ירוק, והם יכולים גם לספק תובנות חשובות לגבי חומרים ושיטות ברי קיימא.

– אם אתם מתכננים פרויקט שיפוץ או בנייה בקנה מידה קטן, ייתכן שלא תצטרכו לעבוד עם יועץ בנייה ירוקה. עם זאת, אם אינך בטוח כיצד לשלב עקרונות בנייה ירוקה בפרויקט שלך, או אם אתה מודאג מההשפעה הפוטנציאלית של הפרויקט שלך על הסביבה, כדאי לשקול לעבוד עם יועץ.

– אם יש לך ניסיון בבנייה ועיצוב, ואתה מכיר את עקרונות הבנייה הירוקה, ייתכן שלא תצטרך לעבוד עם יועץ. עם זאת, גם אם אתה בטוח ביכולת שלך לתכנן ולבנות בניין ירוק, עבודה עם יועץ עדיין יכולה להיות מועילה. הם יכולים לספק משאבים וייעוץ יקרי ערך, והם יכולים לעזור להבטיח שהפרויקט שלך יעמוד בכל הדרישות הנדרשות מטעם גורמים ממשלתיים שונים, בפרט המשרד לאיכות הסביבה ובאי כוחו.

התקשרו

073-374-4468

כתבו לנו

[email protected]

הרוקמים 23

מרכז עזריאלי חולון

כל הזכויות שמורות לדרך ארץ הנדסה בע"מ שנת 2011 ©
envelopephone-handsetmap-marker linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram